Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:
VN č.1 Za Hurou - revír - K - č. 4 - 3990 - 1 - 1   
VN Korytno II - revír - K - č. 4 - 3510 - 1 - 1   
Hornád č.5a - revír - P - č. 4 - 0670 - 4 - 1   
Hornád č.5b - revír - P - č. 4 - 0671 - 4 - 4 revír CHYŤ a PUSŤ   
.
.

TOPlistV Hornáde hromadne uhynuli ryby
Vydané: 2012-09-22 00:00:00  Napísal: korzar.sme.sk

Včera dopoludnia došlo v rieke Hornád v Spišskonovoveskom okrese v poradí už k štvrtému hromadnému úhynu rýb tohto roku. Ryby bez života objavili včera v rieke v Markušovciach.

MARKUŠOVCE.
Obyvatelia obce Markušovce (okres Spišská Nová Ves) včera dopoludnia zbadali na vodnej hladine uhynuté ryby
„Keď sa pozrie rybár na vodu a nevidí rybu, tak je rád. Ak ju vidí hore bruchom, tak je sklamaný,“ ukazuje na rieku hospodár miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Martin Grečko.
Zhruba na sedemkilometrovom úseku voda niesla mŕtve telá pstruhov, jalcov, podustiev a mreniek. Ich počet rybári nedokázali odhadnúť. Zhodli sa na tom, že číslo bude vysoké.
Tragédiou je, že tohto roku od marca je to už štvrtý prípad.

Tento úsek bol niekedy rajom pre rybárov. Teraz sa stáva cintorínom. „Chytali sme tu polmetrové pstruhy, podustvy, menšie lipne. Teraz sa dívame, ako vďaka nezodpovednosti niekoho prichádzame o život v rieke,“ podotýka hospodár.

Na budúci mesiac sa markušovskí rybári chystajú svoj revír zarybniť. „Má to vôbec význam? Pýtam sa v duchu sám seba. Keby sme však úsek nezarybnili, tak oň prídeme. To hovorí zákon,“ krčí plecami M. Grečko.

Predbežná škoda ani vinník nie sú zatiaľ známe. Vzorky vody odobrali policajti a poslali na rozbor.Zdroj: http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6541634/v-hornade-opat-uhynuli-ryby.html#ixzz3kU26BPb5