Dnes je: , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:
Hornád č.5b - revír - P - č. 4 - 0671 - 4 - 4 revír CHYŤ a PUSŤ   
Hornád č.4 - revír - K - č. 4 - 0660 - 1   
VN č.1 Za Hurou - revír - K - č. 4 - 3990 - 1 - 1    
.
.

TOPlistDivízia - LRU Plávaná 2016
Vydané: 2017-02-07 08:55:30  Napísal: Ing.Slavomír Oreško

Výsledky divizie plavana r. 2016

Dňa 28.5.2016 - 29.5.2016 sa konalo jarné kolo pretekov divízie LRU plavaná. Družstvo zo Spišskej Novej Vsi v zložení Michal Pacák, Júlis Vlk, Rastislav Staňa a Slavomír Oreško, sa taktiež zúčastnilo.


     Jarné kolo sa konalo na štrkovisku Orkucany pri Sabinove s hlavnou rybou - kapor, podustva a karas a belica. Lovilo sa zo začiatku hlavne na deličky, no neskor pri slabej aktivite rýb prechádzali pretekári na  matchové prúty a lov rýb z diaľky, alebo na 6-7 metrové biče a lov podustvy.
     Našim pretekárom sa ako tradične v prvom kole nedarilo a súčet umiestnení po prvom dni pretekov stačil len na 7. miesto. Po druhom dni, kedy pretekári pozmenili stratégiu sa vyhupli na 4 miesto. Po jarnom kole a oboch pretekoch sme v priebežnom poradí boli na 6 mieste iba 0,5 bodu za zvolenom.


     Jesenné kolo sa konalo na rieke Nitra pri hydrocentrále priamo v meste Nitra. Revír sa vyznačuje prudkým kolísaním prietoku vody a tým aj súvisiacej aktivity rýb, čo sa potvrdilo aj v prvom dni pretekov jesenného kola. Hlavnou rybou bol pleskáč vysoký, plotica a belica, ktoré sa lovilo na deličky a krátke biče.
     Našim pretekárom sa opäť nevydaril začiatok a po prvom dni sme spadli na  7. miesto. V druhom dni sa opäť podarilo dostať na 4 pozíciu. V celkovom sčítaní oboch pretekov jarného a jesenného kola sme bohužial obsadili iba 7. miesto, pol bodu za Nitrou.


Najlepšie umiestnenia pretekárov vo svojich sektoroch: jar: Vlk - medzi 2-3 miesto, jeseň:  Vlk - 2 miesto, Oreško - 3.miestoPriložené súbory k stiahnutiu

vysledky.zip